Web Sitesi Tasarımı Yaptırmak İsteyen Firmaların Dikkat Etmesi Gerekenler.

Günümüzde tüm işletmelerin web siteleri bulunmaktadır. Bu web sitelerini kullanım amaçları genellikle şirket tanıtımı olmaktadır. Kurumsal firmaların şirketlerini tanıtmasının yanı sıra güçlü e-ticaret sitesi kullanarak internet pazarında satış yapmaya başlamak her işletmenin hayalidir. Bu hayal bazen gerçekleşir, bazen de hüsran ile sonuçlanmaktadır. işte burada devreye güçlü alt yapı bilgisi ile piyasaya hükmetmiş bolca web tasarım konusunda referansı bulunan firmalara yönelinmelidir.

 

WEB SİTESİ YAPTIRMAK İSTEYENLER İLK OLARAK NE YAPMALIDIR

 • Kısa ve sizi yansıtacak marka değeri yüksek bir domain belirlenmeli ve güvenilir bir servis sağlayıcısından domaini tescil ettirmelisiniz. Unutmayın uzun domainlerin hem akılda kalıcılığı hemde marka değerleri düşüktür. bu sebeple akılda kalıcı ve marka değeri olabilecek domainler tercih edilmelidir.
 • Kaliteli, hızlı, güvenilir hosting firmalarından a Class ip olan hostingler tercih edilmelidir. Hostinginiz ne kadar hızlı ve sorunsuz olursa hem müşteriler sitede gezerken sıkılmaz hemde Google Seo değeri hız optimizasyonu ile birlikte çok güzel artış sağlar, bu da size adwors reklamları vermeden cebinizden para gitmeden piyasaya katılmanızı şirketinizin bilinilirliğini artırmada önemli rol oynayacaktır.
 • Sürekli iletişim halinde olabileceğiniz, teknik desteği ve referansları bol olan web tasarım firması ile anlaşmalısınız. Amatör web tasarımcılar ile değil profesyonel firmalara güvenmelisiniz. Referanslarında isim yapmış firmaların olduğu sizin de internet sektöründe kendinizi öne atacağınız tasarımları ortaya çıkarır dediğiniz firmalar ile çalışmanız hem işletmenizin geleceğini hemde sizin kariyerinizi belirleyecek en büyük etkendir.

WEB SİTESİ KURULUMU KONUSUNDA FİRMA İLE ANLAŞTIK SIRADA NE VAR?

Web tasarım a başlamadan önce tabiki bilmemiz gereken ve sizin yaptırmanız gereken belli başlı şeyler var, Firma ile organize bir çalışma yapmanın vakti geldi.

 • Tasarım seçimini ve yapım aşamalarının sizin firmanızı yansıttığına emin olarak işe başlayın.
 • Tüm aşamalardan haberdar olun. Gerekirse her aşamalarda demo isteyin.
 • Şık ve anlaşılabilir kurumsal bir kimlik oluştuğuna emin olun. Çevrenizdeki kişiler ile istişare edin onların fikirlerini de alın ( tabiki teknoloji ile arası iyi olan ileri görüşlü kişilerle istişare edin.)
 • Web site yazılımı ve kodlamalarının uygun olup olmadığını denetleyin.
 • Kurulmuş iskeletin modüler bir yapıya sahip olup olmadığına bakın.
 • Web sitenizin yapım aşaması neredeyse bitmek üzere fakat bu web sitesi responsive özellik taşıyor mu. Yani web siteniz Mobil Tablet Bilgisayar gibi çeşitli platformları ile uyumlu mu?
 • Admin paneline giriş yaptığınızda tıpkı sosyal medya kullanır gibi kolay ve anlaşılır bir kullanımı var mı?
 • Hız ve seo optimizasyonları yapılmış ve ziyaretçilerin her şeyi kolayca görebilecekleri karmaşık bir yapısı olmayan bir web sitesi ortaya çıktı mı?

Yukarıda ki yazılan maddeler i de tek tek irdeledikten sonra web tasarım işlerimiz artık bitti artık sanal dünyada markalaşmaya ve silikon vadisinin nimetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gerekenler belli aralıklarda güncellemeler yaparak ve hedef kitlenize uygun seo ile iç içe makaleler yazarak web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır. Rakiplerinizin önüne geçmek için çok çalışmalı ve sık sık makaleler ile web  sitenizi güçlendirmelisiniz. ununmayın; Bedava peynir sadece fare kapanında olur .